Dostępy naczyniowe: kaniulacja i prowadzenie infuzji
Brak wolnych miejsc. Zapisy na listę rezerwową.
W oparciu o doświadczenia zebrane podczas naszych szkoleń z zakresu kaniulacji postanowiliśmy odpowiedzieć na oczekiwania Uczestników i zmienić formę oraz program warsztatów.
Aspekty krótkich kaniul i prowadzenia bezpiecznej linii naczyniowej w postaci syntezy aktualnej wiedzy pozostawiamy w formie seminarium online pod nazwą: „Krótkie kaniule i bezpieczna linia naczyniowa”
Zagadnienia praktyczne związane z kaniulacją krótkimi kaniulami w trybie rutynowym (w tym w przypadku trudnego dostępu) i ratunkowym, prowadzeniem infuzji, pobieraniem krwi z dostępów naczyniowych i tworzeniu dokumentacji przedstawiamy na warsztatach: „Dostępy naczyniowe: kaniulacja i prowadzenie infuzji”.
Miejsce Kursu:
Centrum Symulacji Medycznych WUM
Blok C, UCK WUM
ul. Banacha 1a
Warszawa
Prowadzący:
Instruktorzy:
- mgr Marceli Solecki – specjalista pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki
- mgr Maciej Latos – specjalista pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki
- Artur Szymczak – specjalista pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki, instruktor ratownictwa taktycznego
Czas trwania warsztatów: 5 godzin.
Celem warsztatów jest przedstawienie praktycznych aspektów kaniulacji naczyń obwodowych i prowadzenia bezpiecznej linii naczyniowej. Wprowadzanie podstawowych zasad dobrej praktyki jest kluczowe dla zwiększania bezpieczeństwa pacjenta i personelu. Co istotne wszystkie przekazywane podczas warsztatów treści są dostosowywane do zasobów ludzkich i sprzętowych jakimi dysponują uczestnicy w swoim środowisku klinicznym.
Podczas warsztatów uczestnicy pracują z aparatami ultrasonograficznymi, autorskimi żelowymi fantomami do kaniulacji kończyn i żyły szyjnej zewnętrznej; oraz dostępu do jamy doszpikowej (materiał zwierzęcy), jak i elementami linii naczyniowej.
Uczestnicy pracują w 8-osobowych grupach na stacjach rotacyjnych
Program merytoryczny:
- Anatomia żył powierzchownych: granice krótkich kaniul i ocena naczyń pod kontrolą USG
- Wybór odpowiedniego naczynia do kaniulacji: jest coś więcej niż zgięcie łokciow.
- Procedura wprowadzania krótkiej kaniuli: mamy czas na „saline lock”.
- Budowanie i prowadzenie linii naczyniowej: kolejność infuzji ma znaczenie
- Dostępy ratunkowe: co zrobić, gdy nie mamy czasu?
- Ocena i postępowanie w przypadku komplikacji: czy wiemy wszystko o wynaczynieniu?
- Trudny dostęp dożylny: tips&tricks obwodowej kaniulacji
- Pobieranie krwi z dostępów naczyniowych: czy możemy wykorzystać krótkie kaniule?
- Pytania codziennej praktyki.
Partnerzy sprzętowi
Cena warsztatu: 600 zł brutto.
Cena obejmuje także przerwy kawowe i przekąski.
Warunki uczestnictwa
- Zgłoszenie Uczestnictwa w Kursie za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej Kursu poprzez prawidłowe wypełnienie wszystkich wymaganych pól formularza i wysłane go do Organizatora drogą elektroniczną.
- Wniesienie opłaty za Kurs w wysokości podanej przez Organizatora na rachunek bankowy: Bank Millennium SA 15 1160 2202 0000 0004 8956 5063 (z dopiskiem: data kursu, imię i nazwisko uczestnika) lub za pośrednictwem udostępnionych przez Organizatora płatności elektronicznych.
Zasady odwołania Uczestnictwa
3.1 Uczestnik może zrezygnować z uczestnictwa w Kursie przed jego rozpoczęciem. Rezygnacja Uczestnika z udziału w Kursie winna być dokonana pocztą elektroniczną na adres: edukacja@csmiwum.pl lub w wersji papierowej wysłanej na adres Organizatora.
3.2 W przypadku rezygnacji z udziału w Kursie, o której mowa w pkt. 3.1:
a) Jeśli Organizator otrzyma oświadczenie o rezygnacji wcześniej niż w 30 -tym dniu przed rozpoczęciem Kursu, zwróci Uczestnikowi wpłaconą kwotę, zatrzymując odstępne w wysokości 5% wartości całości opłaty.
b) Jeśli Organizator otrzyma oświadczenie o rezygnacji w 30-tym dniu przed rozpoczęciem Kursu i wcześniej niż w 14-tym dniu przed rozpoczęciem Kursu Organizator ma prawo zatrzymać 30% wartości całości opłaty.
c) Jeśli Organizator otrzyma oświadczenie o rezygnacji w 14-tym dniu przed rozpoczęciem Kursu lub później, a także kiedy Uczestnik nie poinformuje Organizatora o rezygnacji, Organizatora prawo zatrzyma całą wpłatę.
Organizator kursu
CSMI WUM Sp. z o.o.
ul. Żwirki i Wigury 61,
02-091 Warszawa
csmiwum.pl
edukacja@csmiwum.pl
tel. 22 572 04 85