Focused Cardiac Ultrasound (FoCUS)

Brak wolnych miejsc. Zapisy na listę rezerwową.

Prowadzący:

 • dr hab. n. med. Paweł Andruszkiewicz
 • prof. dr hab. n. med. Mirosław Czuwar
 • dr hab. n. med. Dorota Sobczyk
 • dr n. med. Wojciech Gola
 • dr n. med. Mateusz Zawadka

Miejsce Kursu:
Centrum Symulacji Medycznych WUM,
blok C na terenie Centralnego Szpitala Klinicznego UCK WUM,
ul. Stefana Banacha 1a, Warszawa

Trzeciego grudnia 2022 w CSMI WUM odbędzie  się po raz pierwszy w Polsce kurs Focused Cardiac Ultrasound (FoCUS) którego patronem Winfocus- największe towarzystwo ultrasonografii point-of-care na świecie. Kurs odbywać się będzie w ramach światowego Kongresu Winfocus, a Warszawa będzie jednym z … miejsc na świecie, gdzie odbywać się będą podobne kursy.

Poniżej znajdziecie Państwo materiały o kursie.

WF_Congress_2022_Flyer

FoCUS Flyer – Sample

Do tej pory Winfocus https://www.winfocus.org/zrealizował ponad 2000 kursów w 67 krajach.   – Jesteśmy dumni, że udało się nam w końcu doprowadzić do zorganizowania kursu w Polsce.

Chcielibyśmy Państwa zaprosić do udziału w kursie  Focused Cardiac Ultrasound (FoCUS), który już od lat jestjednym  z najmocniej ugruntowanych kursów w medycynie stanów nagłych i od 2008 doczekał się ponad 100 edycji. Zawartość  merytoryczna oparta jest międzynarodowym konsensusie International Evidence-Based Recommendaons for Focused Cardiac Ultrasound opublikowanym w J AM SOC ECHOCARDIOGRAPHY w 2014 roku.Via G. –)

Kurs kierowany jest do osób bez doświadczenia w zakresie echokardiografii przezklatkowej pracujący w warunkach medycyny ratunkowej, intensywnej terapii i anestezjologii.

Najważniejszymi zagadnieniami omawianymi na kursie i zdobywanymi umiejętnościami praktycznymi będą wykorzystanie uproszczonego badania echokardiograficznego do diagnostyki stanów bezpośredniego zagrożenia życia: stany około zatrzymania krążenia, niestabilność hemodynamiczna, niewyjaśniona hipotensja.

Łącznie kurs obejmuje pięć  godzin warsztatów z maksymalnie czteroma osobami w grupie na jednego instruktora.

UWAGA: Z racji na międzynarodowy charakter konferencji oraz kursu większość materiałów będzie dostępna w języku angielskim.

W ramach rejestracji otrzymają Państwo:
– 2 miesiące dostępu do materiałów e-learningowych platforma eViews i eClips materiały w języku angielskim https://www.emedacademy.com/demo/eClipdemo/story_html5.html?lms=1
– wydruk materiałów kursowych
– 1 miesiąc dostępu do materiałów pokursowych, międzynarodowy certyfikat uczestnictwa wymagany do uzyskania certyfikatu FoCUS

 • 7:30     Registration
 • 7:50     Welcome, course instructions
 • 8:00     Inaugural Greeting from WINFOCUS World Congress 2022
 • 8:10     Wrap-up lecture on highlights from FoCUS e-Course
 • 9:30     Q&A on FoCUS e-Course Topics
 • 10:00    Coffee break
 • 10:20    HANDS ON TRAINING (HOT 1):  Basic FoCUS views, Laptop training 6 WORKSTATIONS with: healthy models, tutorial laptops
 • 13:20     Lunch Session (connection with WINFOCUS World Congress 2022 www.winfocus.org
 • 14:20     HANDS ON TRAINING (HOT 2):  Basic FoCUS views, Laptop training, Shock Megacode – 5 WORKSTATIONS with: healthy models, tutorial laptops
 • 17:20    Test
 • 17:50    Final Remarks, Adjourn

Cena kursu: 1800 zł brutto
Cena obejmuje udział w warsztatach, lunch i przerwy kawowe.

Partner technologiczny

Warunki uczestnictwa

 1. Zgłoszenie Uczestnictwa w Kursie za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej Kursu poprzez prawidłowe wypełnienie wszystkich wymaganych pól formularza i wysłane go do Organizatora drogą elektroniczną.
 2. Wniesienie opłaty za Kurs w wysokości podanej przez Organizatora na rachunek bankowy: Bank Millennium SA 15 1160 2202 0000 0004 8956 5063 (z dopiskiem: data kursu, imię i nazwisko uczestnika) lub za pośrednictwem udostępnionych przez Organizatora płatności elektronicznych.

Zasady odwołania Uczestnictwa

3.1 Uczestnik może zrezygnować z uczestnictwa w Kursie przed jego rozpoczęciem. Rezygnacja Uczestnika z udziału w Kursie winna być dokonana pocztą elektroniczną na adres: edukacja@csmiwum.pl lub w wersji papierowej wysłanej na adres Organizatora.
3.2 W przypadku rezygnacji z udziału w Kursie, o której mowa w pkt. 3.1:
a) Jeśli Organizator otrzyma oświadczenie o rezygnacji wcześniej niż w 30 -tym dniu przed rozpoczęciem Kursu, zwróci Uczestnikowi wpłaconą kwotę, zatrzymując odstępne w wysokości 5% wartości całości opłaty.
b) Jeśli Organizator otrzyma oświadczenie o rezygnacji w 30-tym dniu przed rozpoczęciem Kursu i wcześniej niż w 14-tym dniu przed rozpoczęciem Kursu Organizator ma prawo zatrzymać 30% wartości całości opłaty.
c) Jeśli Organizator otrzyma oświadczenie o rezygnacji w 14-tym dniu przed rozpoczęciem Kursu lub później, a także kiedy Uczestnik nie poinformuje Organizatora o rezygnacji, Organizatora prawo zatrzyma całą wpłatę.

Organizator kursu
CSMI WUM Sp. z o.o.
ul. Żwirki i Wigury 61,
02-091 Warszawa
csmiwum.pl

edukacja@csmiwum.pl
tel. 22 572 04 85

Zapisz się na kurs Focused Cardiac Ultrasound (FoCUS), 03.12.2022

Data

03 gru 2022
Zakończone!

Czas

09:00 - 18:00

Koszt

1 800 zł

Organizator

CSMI WUM Sp. z o.o.
Telefon
+48 22 572 03 15
Email
edukacja@csmiwum.pl
czerwiec 2024
wrzesień 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!
Więcej
Przejdź do góry