Kursy ultrasonografii (USG)

Umiejętności obrazowania z wykorzystaniem ultrasonografii jest bardzo cenną umiejętnością ogólnomedyczną. Ta metoda badań może ratować zdrowie i życie, pozwalając na nieinwazyjne, bezbolesne uwidocznienie tkanek za pomocą ultradźwięków. Dzięki temu można wykryć nawet niewielkie zmiany w narządach. USG stosuje się powszechnie w internie, chirurgii, ginekologii i położnictwie, ostatnio coraz częściej w anestezjologii i intensywnej terapii, jak również w ratownictwie medycznym. W ofercie Centrum Symulacji Medycznych i Innowacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego znajdują się profesjonalne kursy USG dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.

Kursy USG

Specjalistyczne kursy ultrasonografii obejmują różne zagadnienia zaczynając od wykonywania badania i jego interpretacji w neonatologii czy chirurgii naczyniowej, aż do działania w stanach nagłych.
W trakcie kursu ultrasonografii można przećwiczyć nowo nabyte umiejętności na fantomach oraz modelach. Wszyscy kursanci otrzymują zaświadczenia o uczestnictwie oraz punkty edukacyjne.
Serdecznie zachęcamy do sprawdzania terminów kursów i wypełnienia formularza zgłoszeniowego!

Listopad 2021
grudzień 2021
styczeń 2022
luty 2022
marzec 2022
kwiecień 2022
Nie odnaleziono wydarzeń!