Kursy ultrasonografii (USG)

Umiejętności obrazowania z wykorzystaniem ultrasonografii jest bardzo cenną umiejętnością ogólnomedyczną. Ta metoda badań może ratować zdrowie i życie, pozwalając na nieinwazyjne, bezbolesne uwidocznienie tkanek za pomocą ultradźwięków. Dzięki temu można wykryć nawet niewielkie zmiany w narządach. USG stosuje się powszechnie w internie, chirurgii, ginekologii i położnictwie, ostatnio coraz częściej w anestezjologii i intensywnej terapii, jak również w ratownictwie medycznym. W ofercie Centrum Symulacji Medycznych i Innowacji Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego znajdują się profesjonalne kursy USG dla lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.

Kursy USG

Specjalistyczne kursy ultrasonografii obejmują różne zagadnienia zaczynając od wykonywania badania i jego interpretacji w neonatologii czy chirurgii naczyniowej, aż do działania w stanach nagłych.
W trakcie kursu ultrasonografii można przećwiczyć nowo nabyte umiejętności na fantomach oraz modelach. Wszyscy kursanci otrzymują zaświadczenia o uczestnictwie oraz punkty edukacyjne.
Serdecznie zachęcamy do sprawdzania terminów kursów i wypełnienia formularza zgłoszeniowego!

czerwiec 2024
wrzesień 2024
październik 2024
grudzień 2024
Nie odnaleziono wydarzeń!

Kursy ultrasonografii – dla kogo?

Badanie USG pozwala na bezinwazyjne zbadanie wnętrza np. jamy brzusznej i znajdujących się w nich i narządu ruchu, co jest szczególnie przydatne w pracy fizjoterapeutów. Warto równarządów wewnętrznych. W ramach doszkalania lekarzy wzrasta również zapotrzebowanie na zdobycie dodatkowych kwalifikacji w tym kierunku. Oferowane przez Centrum Symulacji Medycznych i Innowacji (CSMI) Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego kursy ultrasonografii skierowane są nie tylko do lekarzy, ale również pielęgniarek czy ratowników medycznych, którzy chcą zapoznać się z podstawą badań USG jamy brzusznej, tętnic, tkanek oraz USG naczyniowegonież podkreślić, że kursy ultrasonografii pomagają nie tylko podnieść kwalifikacje zawodowe, ale również umożliwiają zdobycie wiedzy, która może okazać się przydatna podczas praktyki lekarskiej. To też przydatna wiedza teoretyczna i praktyczna dla pielęgniarek oraz ratowników medycznych, gdyż w niektórych sytuacjach może pomóc w szybkiej diagnozie schorzenia pacjenta, co zaważy na jego zdrowiu, a może nawet życiu.