Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przybyli na nasz kurs poświęcony ultrasonografii klatki piersiowej tj. „Czarno na białym” – ultrasonografia płuc i opłucnej w ujęciu praktycznym który odbył się w dniach 29-30.09.2023. To dla nas ogromna przyjemność i zaszczyt, że mogliśmy Was gościć i dzielić się wiedzą.
Przez dwa dni skupiliśmy się na różnorodnych aspektach ultrasonografii klatki piersiowej, obejmując takie zagadnienia jak prawidłowa anatomia ultrasonograficzna, diagnoza odmy opłucnowej, zespołu śródmiąższowego, obecność płynu w jamie opłucnej oraz rozpoznawanie patologii miąższu płuc, w tym zapalenia, niedodmy i guzów.
Nauka obejmowała badania na żywo u pacjentów oraz analizę obrazów ultrasonograficznych w formacie DICOM. Wszystko to miało na celu usystematyzowanie Waszych umiejętności w zakresie oceny obrazów ultrasonograficznych płuc.
Dziękujemy za aktywność i zaangażowanie podczas kursu. Wasze pytania, uwagi i wspólna praca w kameralnych grupach z instruktorem przyczyniły się do owocnych dyskusji i nauki.
Pragniemy również podziękować naszym instruktorom za poświęcony czas i wiedzę, której się z nami podzielili.
Z wyrazami szacunku, cały zespół CSMI WUM