Z wielką radością informujemy o zakończeniu kolejnej edycji naszego szkolenia „Stany Nagłe w Neonatologii”, która odbyła się w dniach 15-16 marca. To dwudniowe wydarzenie zgromadziło specjalistów z całej Polski. Najpierw skupiliśmy uwagę na najnowszych protokołach FAST, BLUE, i SAFE oraz umiejętnościach dalszego postępowania z diagnozą.

Główne Punkty Programu Szkolenia

Rozpoczęliśmy od krótkich wykładów, które omawiały kluczowe aspekty postępowania w stanach nagłych, w tym zastosowanie protokołów FAST, BLUE, i SAFE. Skoncentrowaliśmy się również na znaczeniu treningu na symulatorach. Prowadzące omówiły metody wprowadzenia takich narzędzi edukacyjnych na oddział neonatologiczny oraz techniki motywowania zespołu do udziału w ćwiczeniach.

Intensywne treningi praktyczne stanowiły główną część naszego szkolenia. Uczestnicy mieli okazję do:

  • Przeprowadzenia nakłucia odmy opłucnowej z zastosowaniem ultrasonografii (USG) na modelach zwierzęcych,
  • Realizacji nakłucia worka osierdziowego i jamy otrzewnej pod kontrolą USG na żelowych modelach,
  • Doskonalenia technik intubacji za pomocą videolaryngoskopii oraz przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej (CPR) na specjalistycznych fantomach neonatologicznych.

Dodatkowo, w ramach kursu, uczestnicy zmierzyli się z zaawansowanymi scenariuszami klinicznymi w symulacjach niskiej i wysokiej wierności. Między innymi każdy miał okazję wykonania transfuzji wymiennej u noworodka. Specjalna sesję poświęciliśmy komunikacji trudnych wiadomości, gdzie uczestnicy praktykowali model SPIKES, korzystając z doświadczenia profesjonalnych aktorów.

Podziękowania i Współpracownicy

Serdecznie dziękujemy naszemu wybitnemu zespołowi ekspertów ze Szpitala na Karowej, w tym dr n. med. Joannie Puskarz-Gąsowskiej, dr Joannie Selidze-Siweckiej, dr Agnieszce Góralskiej, dr Agnieszce Kijance i dr Justynie Tymińskiej. Ich wkład był nieoceniony w tworzeniu wysokiej wartości merytorycznej szkolenia.

zapraszamy do śledzenia aktualnej oferty naszych kursów

zapraszamy do naszej strony na facebooku