W sobotę 2 września mieliśmy przyjemność zacząć sezon niezwykle wartościowym i inspirującym kursem „Dostępy naczyniowe pod kontrolą USG”. To był dzień pełen cennych informacji, praktycznych umiejętności i wspaniałej atmosfery nauki.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim za udział . To była intensywna i pełna wiedzy sesja, która z pewnością wzbogaciła waszą wiedzę i umiejętności w dziedzinie dostępów naczyniowych. Chcielibyśmy także wyrazić naszą wdzięczność dla naszych wspaniałych prowadzących czyli kierownika naukowego: dr n. med. Piotra Nowakowskiego oraz prowadzący: dr , lek. Bartosza Sadownika, lek. Roberta Beclera, mgr Macieja Latosa

Krótkie sprawozdanie z kursu

Rozpoczęliśmy dzień od wykładu „Podstawy anatomii klinicznej dostępów naczyniowych” o godzinie 09:15, który zapewnił kursantom solidne podstawy teoretyczne. Następnie mieli oni okazję dowiedzieć się więcej o ultrasonografii i kaniulacji pod kontrolą USG podczas wykładu o 09:45. O 10:15 odbyła się prezentacja metody dostępów dożylnych typu pośredniego oraz jej zastosowania klinicznego. W godzinach 10:35-11:00 wszyscy zostali zapoznani z strategią utrzymania dostępu pośredniego.

Po krótkiej przerwie kursanci mieli okazję przenieść teorię w praktykę podczas ćwiczeń praktycznych. Stacje nr 1 i 2 oraz 3 i 4 koncentrowały się na kaniulacji pod kontrolą USG

Po zasłużonej przerwie na lunch, kursanci mieli okazję kontynuować praktykę podczas ćwiczeń na stacjach nr 1 i 2, skupiających się na procedurach implantacji dostępów pośrednich. Następnie przebrnęli przez stacje nr 3, gdzie zostały omówione przypadki kliniczne, oraz stacje nr 4, gdzie odbyło się  repetytorium z Kierownikiem Naukowym Kursu.

Na zakończenie dnia kursanci wysłuchali  kilku wykładów, w tym „Tworzenie dokumentacji medycznej i opinie prawne” oraz „Organizacja zespołów dostępów naczyniowych”. Całość zakończyliśmy podsumowaniem, testem i oficjalnym zakończeniem kursu o 16:45.

Chcielibyśmy jeszcze raz podziękować naszym fantastycznym prowadzącym za ich wspaniałą wiedzę i zaangażowanie w przekazywanie jej uczestnikom kursu. Dzięki nim kursanci mieli okazję dowiedzieć się o najnowszych metodach i praktykach z dziedziny dostępów naczyniowych.

Dziękujemy także Wam, drodzy uczestnicy, za Waszą aktywność i zaangażowanie w kurs. Jesteśmy przekonani, że zdobyta wiedza i umiejętności będą miały pozytywny wpływ na Waszą praktykę zawodową.

Mamy nadzieję, że ten kurs spełnił Wasze oczekiwania i że opuściliście go z nową wiedzą i pewnością siebie w dziedzinie dostępów naczyniowych.

Życzymy Wam wszystkiego najlepszego w Waszej dalszej pracy i edukacji. Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnych szkoleniach!